top of page

Návrat po porodu II.

Návrat zpět do formy plánuji, stejně jako po Lucce, pozvolný a především dle pocitu. Zkrátka nic neuspěchat a nestresovat se. Sama jsem zvědavá, jaké to po devíti letech v pokročilejším věku bude a kolik času se dostat do nějaké ucházející formy zabere.
Porod proběhl bez komplikací, menší šití kvůli většímu miminku však bylo.

Výchozí stav:
🔹nemám absolutně žádné přímé břišní svaly a břicho je povolené,
🔹pánevní dno povoleno,
🔹šikmé břišní svaly jsem naštěstí díky cvičení v těhotenství nějaké udržela,
🔹na břiše přibyl faldík,
🔹diastázi naštěstí nemám, rozestup mezi svaly je cca 1cm.

Cíle jsou nyní tedy jasné. Musím hned po porodu posilovat pánevní dno, o to se pokouším už v porodnici. Cítím, že je to mnohem méně ovladatelné, než u Lucky 😠
Další úkol je leh na břiše. Už v porodnici se o to každou volnou chvilku snažím. Je to dobré kvůli správnému a rychlejšímu zavinutí dělohy (a tím pádem i rychleji ploššímu bříšku).
Po týdnu mě začínají slušně bolet záda, mezilopatkové svaly, za krkem… to vše samozřejmě od tahání a kojení Lukina. Takže další úkol přidávám a protahuji se. Naštěstí to hned pomáhá a bolest ustupuje.

Druhý týden přidávám k posilování pánevního dna i core. Ale TEN core, kdy pro pozorujícího jen ležíte a nic moc neděláte. Jedná se o malé nepatrné pohyby při správné aktivaci středu těla.
Veškerému cvičení se věnuji od příchodu z porodnice podle času 1-3x denně, 5-30min. Za den tedy max půl hodinky.

A jak se „schovává“ moje břicho? Můžete vidět na fotkách. Z boku to vypadá celkem dobře. Ale přímý sval je opravdu zcela ochablý a i po 14 dnech je pupek stále vyvalený.

Every website has a story, and your visitors want to hear yours. This space is a great opportunity to give a full background on who you are, what your team does and what your site has to offer. Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want site visitors to know.

If you’re a business, talk about how you started and share your professional journey. Explain your core values, your commitment to customers and how you stand out from the crowd. Add a photo, gallery or video for even more engagement.

bottom of page